Osobnosti

Adam Tomáš

ČR

Založil Alianci Go Freedom a platformu osobnostního růstu pro mladé, jejíž vedení v roce 2021 předal a z tvorby komunitních center a moderování talkshow Go Freedom LIVE se přesunul na pole kreativní tvorby, kde radí firmám jak efektivně komunikovat s týmy a veřejností pomocí videa. Věnuje se také vlastní tvorbě a rok 2021 je rokem vzniku filmu Sebepoznání, kde Tomáš vyzpovídal na 40 osobností, které prolnul s reálným příběhem.

www.sebepoznani.film

Adam Zuzana

ČR

Zuzana Adam je v ČR hlavní popularizátorkou metody Feng Shui. Má více než 15 let praxe, je zakladatelkou Adam Feng Shui a autorkou online kurzu Feng Shui Academy, Feng Shui pro Business, sebekoučovacích karet Sám sobě Mistrem a mnoha dalších projektů.

www.adamfengshui.cz

Araiss Arrameia Auraire

ČR

Arrameia je zakladatelkou a ředitelkou platformy pro vyšší vzdělávání a osobní rozvoj Astaria Ascension. Po jejím 11ti letém působení v Londýně se rozhodla přemístit do Česka a předávat zde to, co se naučila skrze její kurzy, přednášky, hudbu a meditace. Jejím posláním je probouzení a podporování pracovníků světla, léčitelů a hvězdných duší, kteří přišli pozitivně ovlivnit život na Zemi.

www.astariaascension.com

Baková Eva

ČR

Ve 20 letech se vydala cestou poznání. Nevěda a netuše co takové poznání představuje, začala cestou původních filosofů zkoumat život. Jeho barevnost, hloubku i celek, kdy nově objevovala „objevené". Po více než dvacetileté systematické praxi, kdy si všechny nové poznatky ověřila a na často neuvěřitelných situacích potvrdila jejich funkčnost, začala těmto pravidlům učit.

www.bakova.cz

Balvan Ladislav

Slovensko

Popri svojej hlavnej pracovnej činnosti sa taktiež naplno venujem vo svojom voľnom čase aj chovu včiel, chovu včelích matiek, vzdelávaniu deti a vediem pre nich včelársky krúžok na základnej škole v Rajci. Predsedám včelárskej organizácii SZV v Rajeckej doline, v ktorej združujeme 120 včelárov s tisíckou včelstiev. Ako súčasť včelárstva je i pestovanie ovocných a medonosných stromov ako pestrý zdroj peľu a nektáru pre naše včielky.

www.vcelarajec.webnode.sk

Baniariová Katarína, Mgr.

Slovensko

Mgr. Katarína Baniariová, antropologička a autorka online programov Preprogramuj svoj cyklus® a podcastu Bagniari radio. Katarína sa venuje aj poradenskej činnosti, v ktorej sa sústreďuje na úpravu výživových zvyklostí a nastavenia životného štýlu u ženy nie len s problematickým menštruačným cyklom.

www.bagniari.com

Barnes Andrew

Velká Británie

Andrew Barnes je mezinárodně uznávaný sexuolog, expert na partnerské vztahy, tantrický a sexuální kouč, řečník a bodyworker. Je autorem knih "Heart of the Flower " a "Relationship Tantra". Vyvinul celosvětově populární techniku Tantrické odZbrojování těla, kterou učí na svých prožitkových workshopech. Vytvořil mezinárodní vzdělávací program zaměřený na rozvoj partnerství, sexuality a hluboké intimity.

www.andrewbarnes.cz/

Barrington Guy

Anglie

Šaman, tanečník a bojovník srdce z Anglie. Zabývá se tancem, šamanismem, prací se sny, qi gongem, tantrou, meditacemi, léčením, prací s vnitřním dítětem, vědomým rodičovstvím a zdravými vztahy, mytologií, tvůrčími procesy. Guyovi taneční cesty jsou velmi oblíbené pro jedinečnou kombinaci silného spojení se spiritualitou a uzemněním v těle. Inspiruje a vede k otevřenosti, lásce, porozumění a k seberealizaci. Svou práci sdílí v České republice, Skandinávii, Holandsku, Francii, Kanadě, Irsku a ve Spojeném království. V ČR, Dánsku a Holandsku i jiných zemích nabízí "The Dancing Heart Path Modern Mystery School & Facilitator Training" (Cesta tančícího srdce - Moderní Škola Mystérií a Facilitátorský výcvik).

www.dancingheart.cz

Benátská Charlotte, Mgr.

ČR

Konzultantka v oblasti partnerských a rodinných vztahů. Pomáhá jednotlivcům i párům s řešením osobních krizových situací. Vede semináře zaměřené na sebevědomí a komunikaci ve vztazích. Vystudovala speciální pedagogiku na UK Praha a obor Komunikace na fakultě humanitních studií v Plzni. Je také certifikovanou terapeutkou, která pomáhá lidem v oblasti sebe-přijetí, autorkou publikace Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás.

www.vztahy-komunikace.cz

Benediktová Aneta

ČR

Aneta Benediktová je zkušená přírodní terapeutka a zkušená bylinářka. Ve své poradně praktikuje irisdiagnostiku. Na základě výsledků vyšetření pak pracuje komplexně s klientem. Nasazuje bylinnou přírodní léčbu, pracuje s jídelníčkem i meditačními technikami. Její více než dvacetileté zkušenosti se odráží ve všech recepturách bylinných přípravků Serafin. V posledních letech se hodně soustředí na přírodní prevenci onemocnění. Má vypracovaný vlastní, praktický a účinný koncept léčby..

www.serafinbyliny.cz

Bridges Vincent

USA

Americký spisovatel, badatel a cestovatel. Je považován za předního esoterického historika a patří k uznávaným světovým autoritám na Nostradama a jeho proroctví. Mimo jiné se věnuje studiu alchymie a s ní spojených historických souvislostí, je také průkopníkem na poli psycho-akustické terapie. Publikoval několik knih a vydal také vlastní překlad Knihy proměn I-ťing, vědecká veřejnost zvláště uznává jeho egyptologické studie.

Brzobohatý Rostislav

ČR

Rostislav Brzobohatý vede komerční část TIERRA VERDE. Začínal v roce 2019 jako její obchodní ředitel; do Tierry přinesl zkušenosti z více než 20 let praxe v prostředí obchodu, marketingu a e-commerce. Jak sám říká, TIERRA VERDE ho ovlivnila svými hodnotami a přístupem ke světu kolem nás; postupně změnila jeho pohled na vztah člověka a přírody, nadbytečný konzum a skutečnou kvalitu života.

www.tierraverde.cz

Bučková Andrea

ČR

Porodní asistentka, laktační poradkyně, lektorka a maminka dvou úžasných dětí. Jako porodní asistentka pracuje již téměř 20 let. Doprovází ženy při zrození jejich miminek do porodnice v Rakovníku. Ženy a jejich rodiny jsou pro ni na prvním místě a přistupuje k nim s respektem a trpělivostí. Za celou dobu své praxe prošla několika životními fázemi, které ji zavedly až k Jemnému Zrození a hypnoporodu. Jako lektorka kurzů Jemného Zrození je vděčná za možnost předávat informace ženám a jejich partnerům a být u zrození, při kterých si ženy mohou vědomě vybrat, jak se jejich miminko narodí.

www.jemnezrozeni.cz

Coria Gianni

Švýcarsko

Gianni Coria, autor knihy „Přírodní pomoc při vypadávaní vlasů", vytvořil koncept aktivování růstu vlasů na základě poznatků ayurvédy. Podařilo se mu aktivovat růst vlasů kombinací stimulace meridiánových bodů a použitím ayurvédskych produktů na vlasy a pokožku hlavy. Je zakladatelem mezinárodní sítě Hair Active Expert, vyškolených odborníků na tuto problematiku. S tímto konceptem úspěšně pracuje více než 300 kadeřníků a terapeutů nejen ve Švýcarsku, v Rakousku, Německu, Itálii, Ománu, ale také na Slovensku a v Čechách.

www.yelasai.com

Cudlínová Markéta

ČR

Markéta vystudovala sociální práci a již 10 let pracuje jako lektorka kurzů osobního rozvoje a kariérová poradkyně. Do své práce přináší kreativitu a hravost. V kurzech a poradenské práci využívá netradiční aktivity a pomůcky, které účastníkům pomáhají objevovat nové souvislosti. Je držitelkou certifikátu švýcarského kariérového modelu CH-Q v oblasti mapování kvalit a kompetencí.

www.ekskurzy.cz

Cusumano James

USA

Jim Cusumano zkusil mnoho profesí a ve všech se mu dařilo. Vším, čím byl, byl rád - zpěvákem, vědeckým pracovníkem, ředitelem, podnikatelem, hoteliérem i spisovatelem.
Mimo jiné založil producentskou společnost Chateau Wally Films, jejímž prostřednictvím produkoval celovečerní film What Matters Most, který uváděla kina v 50 zemích.
S manželkou Inéz se přestěhoval do Prahy a zrenovoval Chateau Mcely. Mcely jsou dnes luxusním zámecko-lázeňským hotelem v lesním zátiší a získaly ocenění „Nejzelenější hotel světa" (World Travel Awards).

www.chateaumcely.cz

Čadová Lenka, PhDr.

ČR

PhDr. Lenka Čadová - psycholog a terapeut pracující s HRV (proměnlivostí srdeční frekvence) pro využití potenciálu srdce v rozvoji a zdraví člověka. Propojuje akademické HRV metody s tradičními východními léčebnými systémy. Specialista na HRV biofeedback, certifikovaný mentor a odborník HeartMath Institute (USA), specialista hodnocení Firstbeat (Finsko) a pulzové diagnostiky VedaPulse (Rusko). Profesionální lektor relaxačních a meditačních technik. Sportovní trenér. Praktikant Kyusho karate a ájurvédy.

www.hrv-clinic.eu

Dzirasa Mark

ČR

Mark Dzirasa spojuje osobní a profesní rozvoj s rozvojem duchovním. Více než 25 let přednáší pro desetitisíce posluchačů. Pro veřejnost pořádá přednášky především v ČR a SR, pro firmy vyučuje i v mnoha evropských zemích mentalitu úspěchu, komunikaci, prezentační a prodejní dovednosti, typologii osobností, řeč těla, leadership, team building, relaxační, meditační a vizualizační techniky a konzultuje tvorbu firemních kultur. Disponuje dlouholetou praktickou zkušeností z různých organizačních kultur. Je častým hostem televizních, rozhlasových a dalších talkshow a autorem dvou knižních bestsellerů.

www.dzirasa.com

Ertner Henry

ČR

Henry Ertner, člen představenstva XIXOIO a.s.
Vystudoval německou filologii, psychologii a filozofii na univerzitě Augsburg.

Ezrová Magdaléna

ČR

Magdaléna Ezrová - Samu sebe definuje jako ženu, matku, porodní asistentku a antropoložku srdcem. V současnosti pracuje jako porodní asistentka a laktační poradkyně v okolí Klatov a také na porodním sále nemocnice v Rakovníku. Jako prezidentka Unie porodních asistentek se podílí na systémových změnách v porodní asistenci. Studije PhD. v oboru Sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zajímá se ale také o témata spojená s antropologií (antropologie porodu, medicínská antropologie) nebo psychologií.

www.unipa.cz

Fojtík Dominik

ČR

Vystudoval vzdělávání dospělých se specializací na aplikovanou psychologii a personalistiku, které se původně věnoval. V praxi se zaměřoval především na vzdělávání a rozvoj zaměstnanců. Nicméně vlastní zkušenost ho dovedla ke kariérovému poradenství. Tomu se začal věnovat ve volném čase a následně tyto služby poskytoval vrstevníkům a migrantům jako dobrovolník. Inspiraci nachází v pozitivní psychologií a její intervence aplikuje do poradenství a kurzů.

www.ekskurzy.cz

Hájková Eva, Mgr., MPH, MBA

ČR

Eva je specialistkou v preventivní, funkční medicíně a výživě, autorkou knihy Hravě o živé stravě, zakladatelkou Institutu funkční medicíny a výživy, zakladatelkou značky eva hajkova a Puravia. Vystudovala na lékařské fakultě a praktikovala prevenci a výživu pro NHS London a v Austrálii.

www.evahajkova.com

Hájková Veronika, Mgr.

ČR

Jmenuji se Veronika Hájková, jsem žena, manželka, maminka tří dětí a lektorka kurzů zdravého vaření. Pořádám kurzy zaměřené na pochoutky všeho druhu. Naučím Vás, jak si přichystat zdravé, chutné, krásné a cenově dostupné dobroty. Kvásek, klíčky, semínka, bylinky a bakterie různých druhů jsou mými pomocníky. V naší kuchyni to bublá, syčí, roste a kvasí. Pojďte nakouknout pod pokličku.

www.krasnoocko.eu

Halusková Petra -EatJuicy

Bali / ČR

Petra je koučka v oblasti holistického zdraví, expertka detoxikačních metod a Juicy Lifestyle aktivistka. Cestuje po světě a pomáhá lidem, aby si uvědomovali svou sílu, vzali své zdraví do svých rukou a milovali svůj život. Je také certifikovanou kuchařkou raw food, mistr Reiki & praktik Theta Healing. Žije na Bali v Indonésii, kde vede detoxikační kurzy, píše knihy a vede on-line léčebné programy. Narodila se v Brně, ale už v 6 letech se přestěhovala do Kanady. Je velmi ráda, že může vystoupit ve své rodné zemi. Má svůj program Green Smoothie Gangster a Eat Juicy (www.EatJuicy.com), na youtube má svůj pořad www.youtube.com/PetraEatJuicy.

www.eatjuicy.com

Hemelíková-Baudisová Jana

ČR

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.aumakua.cz

Heřmanová Daria, Mgr.

ČR

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství jsem se zúčastnila přednášky této university a ta se týkala právě automatické kresby. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu.

www.dariahermanova.cz

Hurt Lukáš

ČR

Lukáš Hurt, původním vzděláním historik a anglista, již řadu let pracuje jako překladatel, novinář a vydavatel se zaměřením na konopí a jeho léčebné i další využití. Lukáš je v současnosti vydavatelem a šéfredaktorem prvního českého tištěného magazínu o léčbě konopím s názvem Konopí. Dále píše a překládá pro magazín Legalizace a je je autorem i překladatelem řady publikací a brožur.

www.magazin-konopi.cz

Chopra Deepak

USA

Deepak Chopra je světovou autoritou v oblasti výživy, zdravého života a osobního rozvoje. Vedl lékařskou praxi se specializací na endokrinologii, je univerzitním profesorem. Vytvořil vlastní filosofii léčení, která propojuje tradiční východní léčitelské umění s tím nejlepším, co nabízí západní medicína. Základním pilířem našeho zdraví je propojení mysli a těla a péče o jejich rovnováhu. Naším záměrem pak je dosažení fyzického uzdravení, emocionální svobody a vyššího stavu vědomí.

www.deepakchopra.cz

Janeček Ivo

ČR

Nejsem žádný guru. Nedávám recepty na úspěch ani na štěstí. Žádné univerzální návody na život stejně neexistují. Na svých kurzech a terapiích s jednotlivci i páry využívám pouze takové techniky, které umožňují přímé prožití vlastní jedinečné zkušenosti. Přechody přes žhavé uhlíky vedu od roku 1999 jako otevřené i firemní kurzy. Miluji motorky, dobré jídlo a sex #prostejinak.

www.nejsem.guru

Juřenčákovi Kateřina a Pavel

ČR

Katy a Pavel Juřenčákovi: manželé a partneři, spolu víc než 20 let, tvůrci seminářů a workshopů pro páry, vášniví dobrodruzi a tvůrci Čarokrásné chaloupky u Babky. Katy pořádá workshopy a přednášky na téma vědomá plodnost, partnersví, sexualita, výchova dospívajících, přednáší na školách v projektu Zdravé dospívání, je certifikovanou poradkyní přirozeného plánování rodičovství.

www.prirozenaantikoncepce.cz

Khousnoutdinova Lilia

ČR

"Moje práce kolem porodů začala před více než 10 lety, ještě mnohem dříve, než jsem přivedla na svět své dvě děti - Lea a Isabelku. Jednoho večera jsem si pustila film Porod jak jej známe, kde jsem poprvé viděla jak KRÁSNÝ může být porod. Od té doby dělám vše proto, abych zkoumala JAK na to nejlépe, a podporovala další ženy na cestě k vědomým porodům." Prošla jsem celým systemickým výcvikem u Janet Balaskas v Active birth centru v Londýně a stala se akreditovanou lektorkou. Mám za sebou lektorske kurzy Hypnoporodu podle Morgan Method, a práce s perinatálními traumaty podle Eleny Tonetti. Vystudovala jsem u Dr. Michaela Odenta coby dula, a u Lynnei Shrief coby odbornice na zpracování placenty. Dále jsem studovala například u Dr. Sarah Buckley a Penny Simkins. Z tohoto bodu bych ráda předávala profesní i osobní zkušenosti všem ostatním ženám o tom, že porod může být skutečně krásná věc...

www.lilia.cz

Klementová Radka, Mgr.

ČR

Radka je profesí právník a oblasti osobního rozvoje se intenzivně věnuje již 15 let. Absolvovala spoustu workshopů, seminářů, samostudia a souvisejících aktivit. Vzhledem ke svému působení v business prostředí musela najít vhodný kompromis mezi světem korporátu a potřebami "duše". Ráda by se s Vámi podělila o své zkušenosti i prožitky, inspirovala Vás a byla Vám oporou na té Vaší cestě za štěstím.

Kociánová Kristýna

ČR

V současné době působí Kristýna Kociánová v Praze na volné noze a spolupracuje s divadelní společností Háta a Pantheon. Z obrazovek je známá hlavně díky roli ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (TV Nova), také rolí Arnoštky v seriálu Ententýky (ČT), nebo jako Ivana Braunová v seriálu Přístav (Prima),V seriálu Krejzovi hrála Sabinu Borkovou (Prima), nyní ji můžete vidět v seriálu Slunečná. Kromě divadelní a televizní tvorby se věnuje také moderování, dabingu. Moderuje pořad České televize Vše, co mám ráda.

Koliášová Šárka

ČR

Šárka Koliášová je certifikovaná instruktorka Chopra Center for Wellbeing, California a zakladatelka meditačního programu SHRI. Jejím posláním je zpřístupňovat nástroje, které pomáhají méně se stresovat a zároveň prožívat více radosti, spokojenosti, klidu a zdraví. Osobně se věnuje meditaci víc jak 10 let. Meditační program SHRI je účinná kombinace mentálních nástrojů, a to meditace, mindfulness a vizualizace. Jde o efektivní techniky, které se jednou naučíte a poté je můžete používat po zbytek vašeho života. Zlepší se tak vaše zdraví, prohloubí se prožívání klidu a radosti a díky uvolnění hluboko uloženého stresu začnete žít váš jedinečný životní potenciál naplno.

www.sarkakoliasova.com

Königová Lucie, Mgr.

ČR

Lucie Königová je autorka seberozvojových programů a knihy (Ne)Gramotný rodič, které se prodalo již téměř 9 tisíc výtisků. Vystudovala andragogiku - vzdělávání dospělých. Je lektorka koučinku, zakladatelka Školy koučinku, autorka akreditovaného výcviku Koučink pro osobní i profesní praxi. Vede vlastní tým koučů. Je průvodkyně na cestě osobního růstu a transformační koučka. Je také šťastnou mámou dvou dětí, dcery Belindy, 21 let, a syna Olivera, 18 let. Nyní připravuje druhou knihu Cesta zpátky k sobě. Tomuto aktuálnímu tématu se věnuje intenzivně poslední roky také na svých veřejných seminářích. Zaměřuje se primárně na rozvoj osobního i profesního potenciálu člověka. Cestě k rozvoji své nejlepší verze sebe sama. Pocitu vnitřního klidu, naplnění, radosti, rovnováhy, harmonie, smyslu života, lásky k sobě a životu.

www.lucie-konigova.cz

Kříž Karel

ČR

Umělecký řezbář, brusič dřeva i slova. Výrobce hřebenů, příborů a dalších krásných výrobků ze dřeva. Autor knihy "Tajemství a síla slova." Milovník stromů a přírody. Též hráč na fujaru. Je koordinátorem České Konference a moderátorem internetového rádia BOHEMIA. Ze svého života a práce se dřevem předává poselství stromů, své prožitky i svá poznání. Přednáší o stromech, lidech, ale též o síle a velkém tajemství našeho mateřského jazyka.

www.stromyazivot.cz

Kubíčková Jana, Mgr.

ČR

V celostní medicíně se pohybuji od roku 2003 a mým hlavním zaměřením je východní - čínská, korejská, japonská filosofie. Na toto téma přednáším, píši a vedu konzultace. Ve vedení praxe je mým cílem naučit lidi, aby byli schopni vnímat své tělo a pochopili základní principy jeho fungování v kontextu všeho, co se kolem nich děje.

www.prirodnilekarna.cz

Kuželka Kvido

ČR

Zabývá se bioenergií vody jejím vlivem na zdraví a celkový pocit pohody. Jeho vizí je naučit Česko pít vodu, šířit informaci o duchovním významu vody a pomáhat lidem udržet v harmonii tělo vystavené moderním technologiím. Je distributorem informované i9 láhve a produktů Poznik pro ČR.

www.pijmevodu.cz

Lakomý Ondřej

ČR

Ondřey od roku 2015 cestuje po světe, kde navštěvuje nejrůznější alternativní komunity. Strávil 4 roky na Bali. Cestování změnilo jeho život. Z pokerového hráče, který miloval party a alkohol se stal člověk, který se věnuje zákonu přitažlivosti, spiritualitě a zdravému životnímu stylu. O svých zážitcích a uvědoměních natáčí videa, věnuje se coachingu, pořádá workshopy a vzdělávací pobyty. Jeho posláním je inspirovat, pomáhat druhým na spirituální cestě a neustále se vyvíjet.

www.facebook.com/ondrey.cz

Lančaričová Veronika

ČR

Jsem autorkou dvou knih o menstruaci Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci a kromě menstruace, cykličnosti jsou mé hlavní témata rituály a sezónní oslavy svátků kola roku. Na toto téma jsem také vytvořila online kurz Můj magický rok.

www.boho-zena.cz

Liepmann Erik

Německo

Erik je jedním ze spoluzakladatelů Bosque Medicinal a Forest.ink. Jeho vášní je přivážet skupiny dobrovolníků a návštěvníků do deštného pralesa kde s nimi sdílí lásku k přírodě. Byl vychován jako vášnivý nomád, který se od chvíle, kdy se narodil každé dva roky stěhoval na jiný kontinent. Jeho největší vášní je poznávání nových kultur a objevování jejich jedinečných aspektů.

www.bosquemedicinal.com

Lisková Vlasta, Mgr.

ČR

Jsem specialistkou na psychosomatickou praxi tekutinové tělo. Pomáhám s ní lidem s bolavými zády i jinými bolestmi a problémy fyzickými i psychickými. Svým klientům pomáhám také se vztahy a osobním rozvojem pomocí individuálních konstelací, terapie EFT, NLP a neurokoučinkem. Pomáhat lidem je mým posláním již přes 20 let a velmi mě to naplňuje.

www.umenizitnaplno.cz

Lukášková Nicole, Ph.D.

ČR

Jsem celostní terapeutka a výživová poradkyně léčivou stravou. Řeším skutečné (často skryté) PŘÍČINY zdravotních potíží namísto příznaků. Pracuji s certifikovaným zdravotnickým přístrojem BICOM, který odhaluje systémové příčiny na bázi TČM a současně umožňuje terapii. Vrací tělo a mysl zpět k rovnováze a vlastní autoregulaci zdraví. Efektivitu výsledků podporuji úpravou stravy, sestavením individuální bylinné směsi a technikami uvolnění mysli. Jsem 1. českým výrobcem aktivovaných (klíčených) ořechů ŽIVÉ OŘECHY®.

www.zdravesnicole.cz

Macháčová Kateřina, Mgr., PhD.

ČR

Kateřina se zabývá pohybem a ve své praxi propojuje teoretické znalosti i praktické zkušenosti. Vystudovala Fakultu Tělesné Výchovy a Sportu při Karlově Univerzitě v Praze. Na téže fakultě pak v roce 2009 ukončila doktorandské studium zaměřené na pohyb a procesy stárnutí. Několik let působila v USA na Institutu Gerontologie při Wayne State University. Stála u zrodu metodiky sloužící k identifikaci architektonických bariér v domácím prostředí pro osoby s pohybovým omezením (SEMAFORhome). Založila a vede iniciativu Pohyb pro život, jejímž cílem je podporovat aktivní životní styl a přispívat tak k prodlužování života ve zdraví, a vytvořila unikátní koncept cvičení Permanento pro obnovu fyziologicky správného nastavení organismu. Je ředitelkou International Longevity Centre za Českou republiku. V rámci Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče při FHS UK se věnuje se výzkumu v oblasti aktivního a zdravého stárnutí, publikuje a příležitostně přednáší. Je editorkou a spolu-autorkou monografie o stárnutí „Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře".

www.pohybprozivot.cz

Mertová Ivana

ČR

Ivana Mertová se ráda podílí na projektech, které přispívají k šetrnějšímu, smysluplnějšímu životu. Věnuje se vzdělávání dospělých, dobrovolnictví (například v Greenpeace), komunitní zahradě v Kadani, permakultuře a také svému projektu Městská permakultura.

www.mestskapermakultura.cz

Milevová Blanka

ČR

Mohendžodáro cvičím od roku 2009. Motivuje mě, že tantra jóga se dotýká bytosti jako celku. Má blahodárné účinky na fyzické tělo, emocionální tělo, na samotnou duši a ducha. Necítím potřebu docházet zvlášť na cvičení zaměřené jen na fyzické tělo a zvlášť na akce zaměřené na duchovno. V tantra józe Mohendžodáro je vše v jednom a vše do sebe zázračně zapadá jako mozaika. Stále se odkrývá něco nového, je pestré, kreativní, léčivé, rozmanité. Stále se vzdělávám v oblasti spirituálního a osobního rozvoje.

blankamilevova.mohendzodaro.net/

Misarová Jarmila Amadea

Švýcarsko

V Evropě velice známá léčitelka českého původu žije a provozuje praxi ve Švýcarsku. Je léčitelkou, jasnovidkou a numeroložkou. Sama říká: „Denně se lidé ptají, jaké je jejich životní poslání, podle čeho se mají rozhodovat a v co věřit? Potřebují cíl, aby mohli najít tu správnou cestu. Existuje jediný cíl: najít cestu k našemu srdci a pak se naučíme chápat a milovat i druhé."

www.cestyksobe.cz

mistr Fu-Lang

ČR

Mistr Fu-Lang s tréninkem začal od svých 4 let, kdy jeho pozornost zaujaly filmy o bojovém umění a touha se ho naučit. Má více než 25 let praxe bojového umění reálné sebeobrany Kung Fu by HSCP. Opakovaně získává ocenění Professional Certifield Self-defense Instruktor. Je zapsán v knize Encyklopedie České a Slovenské republiky, rok vydání 2017. Se svým učením je zván jako mistr do školek, škol, letních táborů, firem. Dlouhodobě spolupracuje s neziskovým sektorem. V roce 2001 zakládá akademii HSCP. H-harmonie, S - síla, C-cesta, P - přizpůsobení. Kde se věnuje nejen dospělým, juniorům, ale i dětem.
Vize Mistra Fu-Langa a jeho teamu je vytvořit bezpečný prostor pro děti (ale i jejich rodiče), kde se naučí pracovat s emocemi, strachem, šikanou...a vytvořit pro ně zdravou komunitu, kde budou mít vždy svůj základní tábor. Kam se kdykoliv mohou vracet...

www.hscp.cz

Mitchell Tim

Austrálie

Australský lektor a učitel Védské meditace, ayurvédy a jógy. Na svých seminářích prezentuje praktický způsob, jak žít svůj život v souladu s cykly a rytmy světa kolem nás, jak porozumět jedinečnosti každého z nás a žít tak svůj život ve zdraví, pohodě a naplno. Kvalita všeho, co děláme, přímo závisí na tom, jak dobře či špatně jsme odpočatí. Kde chybí kvalitní odpočinek, chybí i síla a tvořivost.Moody Raymond

USA

Raymond Moody je v současnosti vůdčí autoritou ve výzkumu fenoménu, který pojmenoval zážitek blízkosti smrti (Near death experience - NDE). Po něm začali otázku přezkoumávat mnozí vědci a lékaři. Řadu z nich Moodyho zkoumání inspirovala k hlubšímu studiu thanatologie, disciplíny zabývající se příčinami a jevy provázejícími smrt. Podle některých psychiatrů, psychologů a lékařů (patří mezi ně třeba Karel Nešpor) Moodyho knihy mnohým pacientům pomáhají: lépe se pak vyrovnají s nemocí či naopak dokážou lépe přijmout smrt. Pro část odborné veřejnosti jsou však Moodyho výzkumy, ač on sám je doktorem medicíny a zároveň doktorem filozofie i školeným psychiatrem, nepřijatelné. Je autorem 14 knih, jejichž celkový prodaný náklad převýšil dvacet milionů kusů, pořádá i přednášková turné.

www.raymondmoody.cz

Mrázková Michaela, Mgr.

ČR

Jsem jednou z prvních KonMari certifikovaných lektorek v ČR. KonMari metodaTM představuje mnohem více než jen techniku vedoucí k zorganizování věcí a úklidu. Je to velmi silný nástroj, který vede k transformaci a změně myšlení. Ta změna v mém životě mě natolik ohromila, že jsem se rozhodla tuto metodu úklidu domácnosti šířit dále. Stala jsem se průvodkyní i dalším lidem, kteří se rozhodli vykročit směrem k radostnějšímu a jednoduššímu životu. Hlavními tématy, kterými se zabývám, jsou: zorganizovaná domácnost s dětmi, osobní rozvoj a seberealizace, v neposlední řadě rituální úklid. Tvořím na pravidelné bázi články, videa a fotky. Jako maminka dvou malých dětí bych to bez velmi dobré organizace vůbec nemohla vše realizovat

www.sparkjoy.cz

Musil Miroslav

ČR

Jsem léčitel, biotronik, rád pracuji s energiemi, mohu Vám pomoci se stresem, depresemi a únavou, dopřeji Vám ozdravné a relaxační pobyty ve speciální pyramidě. Jsem cvičitelem jógy II. třídy, registrovaný energoterapeut Reiki Assotiation International. Zabývám se také vyhledáváním patogenních zón narušujících naše zdraví a proutkařením. Působím jako poradce v oblasti alternativní medicíny, provádím akupresuru, doporučím Vám bylinné recepty. Vaše tělo i ducha zharmonizuji tibetskými mísami.

www.lecitel-musil.webnode.cz

Nováková Anna

ČR

Certifikovaná lektorka zdravého pohybu, jógy, spirální dynamiky se zaměřením na ženy před otěhotněním, těhotné a rodičky. Zakladatelka a lektorka COREyogy - cvičebního programu, který podporuje zdravé držení těla s aktivací hlubokého stabilizačního systému. Autorka unikátní publikace na českém trhu - knihy Diastáza a online vzdělávacích programů, lektorka lekcí veřejných i individuálních

www.coreyoga.cz/

Parma Antonín

ČR

Antonín je zkušený organizátor téměř 200 odborných konferencí, kongresů i kulturních akcí, na nichž se podílel. Je vyhledávaným expertem v oblasti sponzorství, partnerství a komunikace na poli event managementu. Baví ho napomáhat k eliminaci rizik budoucích projektů. Miluje hudbu, rád sportuje a aktivně se zajímá o společenské dění. Platformu Magnoli založil se svými přáteli s cílem pootočit svět ve vnímání důležitosti rozmanitosti a jejího zásadního vlivu na jednotlivce, firmy i celou společnost.

www.magnoli.cz

Policar Robert

ČR

S klasickou astrologií jsem se seznámil v 16 letech, kdy postupně začalo moje intenzivní studium. Před deseti lety mne osud seznámil s mayskou astrologií a od té doby se snažím pracovat s oběma nástroji zároveň. Během cesty jsem se seznámil s mnoha přístupy osobnostního rozvoje. Učím se stále a používám ve své práci to, s čím jsem měl tu nejlepší zkušenost. Motivací mé práce na sobě bylo především velmi obtížné dětství, a tak jsem ze zpětného pohledu neměl jinou možnost než jít cestou, kterou kráčím nadále. Mým přáním je pomoci co nejvíce lidem najít jejich jedinečnou cestu, která je v astrologii velmi dobře naznačena. Miluji čtyři dohody, které se snažím ve svém životě praktikovat a zdokonalovat se v nich. Miluji práci se sny, rád cvičím jógu a jsem otevřený všemu, co je dobré. Motto "Vše konzultuj se svým vlastním srdcem"

www.robertpolicar.cz

Poucha Tomáš

ČR

Tomáš je zakladatel Marketingového institutu a Institutu interní komunikace, tedy platforem, které propojují a vzdělávají marketingové profesionály v ČR. Je zkušeným konzultantem i pedagogem na vysokých školách. Rád přichází s neotřelými řešeními složitých problémů. Vedle toho ale také rád vaří, chalupaří, vyrábí loutky a miluje hudbu.
Platformu Magnoli založil se svými přáteli s cílem pootočit svět ve vnímání důležitosti rozmanitosti a jejího zásadního vlivu na jednotlivce, firmy i celou společnost.

www.magnoli.cz

Ptáčníková Lenka, Mgr.

ČR

Jsem naturopatka, s respektem a pokorou využívám síly přírody k pomáhání lidem. Často se ke mě dostávají lidé vyčerpaní a bez energie. Dlouhodobé vysílení vede k ztrátě nálady a motivaci dělat změny. Zaměřuji se na životní styl a se svými klienty hledám cestu k rovnováze. Jak fyzické, tak duševní. Pomocí bylin, vitamínů, minerálů a funkčních potravin je možné podpořit důležité regenerační procesy organismu. Vnímám také propojení těla s myslí a proto s klienty hledáme kontext vzniku potíží z hlediska roviny emoční. Jsem průvodce na cestě k rovnováze.

www.telomysl.cz

Rettig Octavio, Dr.

Mexiko

Doktor Rettig získal lékařský titul na University of Guadalajara v Mexiku. Poté, co objevil účinky přírodní psychedelické sloučeniny 5-MeO-DMT - sekretu z Bufo Alvarius, znovu představil tento silný léčebný nástroj kmenu Seri v Sonorské poušti, kde ropucha coloradská žije. Během let vyvinul unikátní neošamanskou metodu, jak s touto substancí co nejúčinněji a nejbezpečněji pracovat, za což si vysloužil i podporu původních obyvatel sonorské pouště a venezuelského domorodého kmene Piaora. Octavio Rettig je členem United Nations of Venezuela Association, které jeho práci poskytuje oficiální mezinárodní ochranu (Deklarace OSN o právech původních obyvatel). Dr. Rettig zkoumá odvěké užívání a terapeutický potenciál přírodních medicín a zároveň propaguje jejich zodpovědné užívání. Je autorem knihy The Toad of Dawn, 5-MeO-DMT and the Rise of Cosmic Consciousness. Během více než 7000 ceremonií s žabím sekretem pomohl k uzdravení z duševních a nejrůznějších zdravotních problémů mnoha lidem po celém světě. Jeho profesním cílem je usnadnit obecné pochopení léčebného potenciálu přírodních látek.

www.octaviorettig.com

Rychnovský Tomáš, Dr., PhD.

ČR

Již přes 20 let se věnuje léčbě bolestí pohybového systému. Kombinuje klasickou západní i východní medicínu a v terapii klade důraz na individuálně cílenou fyzioterapii, šetrné manuální techniky i na pacientův osobní příběh. Ten uplatňuje zejména u psychosomaticky založené tělesné bolesti. Jeho osobitý lidský přístup, cit a osobní zkušenost se odráží v jeho medicínské praxi. Jeho rukama denně prochází nespočet pacientů různých sfér společenského života, nevyjímaje zahraniční osobnosti z různých oborů.Pořádá kurzy a školení zaměřené na péči o pohybový aparát a jeho provázaní s psychosomatikou. Učil se od předních českých i světových kapacit a jejich odkaz dál rozvíjel ve vlastním přístupu k pacientovi. Práce je pro něho celoživotní náplní a posláním.

www.tomasrychnovsky.cz

Seibert David

ČR

David je strategický marketér se zkušeností z řady špičkových firem a velkých tuzemských i mezinárodních projektů, v jejichž managementech pracoval 20 let. Před pár lety založil vlastní firmu EXPANDIST, ve které jako expert na online marketing a e-commerce pomáhá firmám k jejich růstu. Byl také v roce 2010 zakladatelem občanské iniciativy Vyměňte politiky.
Platformu Magnoli založil se svými přáteli s cílem pootočit svět ve vnímání důležitosti rozmanitosti a jejího zásadního vlivu na jednotlivce, firmy i celou společnost.

www.magnoli.cz

Seraphie Chris

ČR / Bali

Chris se zaměřuje na rozvoj ve 3 dimenzích (tělo, mysl, duch) více než 10let. Studovala a přednášela ve 13 zemích Evropy a Ásie, kde sbírala další praxi. Stala se šamankou na Bali, kde pochopila, jak je důležité učit druhé nejenom koučink a biohacking, ale i práci s energií (kvantování). Proto založila firmu Fractal People s.r.o. a s týmem lektorů vytváří služby a produkty pod značkou Fractal®.www.fractalpeople.com

Shakti Petra

ČR

Petra Shakti je instruktorka Kundalini jógy a zakladatelka projektu Forest.ink, který pracuje se zodpovědným ekoturismem. Tento projekt je velice úspěšný zejména při odkupování půdy v Amazonském deštném pralese. V Indii studovala aspekty tradiční hatha a tantra jógy. Poslední 4 roky žila převážně v Jižní a centrální Americe a kurz na instruktorku Kundaliní Jógy absolvovala v Guatemale, kde poté zůstala učit a podílet se na vzniku nové komunity. Minulé léto strávila v komunitě Guru Ram Das Puri v Novém Mexiku, kde má tradice Kundaliní momentálně nejširší základnu. Petru fascinuje hloubková práce skrze dynamiku mužského a ženského principu, který vede ke zvyšování kvality života a našich vztahů. Účastní se proto festivalů Bílé tantry. Tato praxe dává příležitost měnit naše chápání sexuality a vnímat ji jako přirozenou součást našeho bytí. Momentálně učí v pražském Pracoviště Pohled a spolupořádá festival Kundaliní jógy Liliovník a také projekt Hadí serenády, jehož záměrem je objevování pravé identity skrze kundalini jógu a hlas.

www.petrashaktikaur.com

Stanku Helen

ČR

Helen Stanku je astrokoučka, certifikovaná koučka, kartářka, vědma probouzející intuici a žena, která pochází z rodu, ve kterém nebyla nouze o mágy a vědmy, ale také o loutkáře a akrobaty. Helen je z rodiny, kde se dědí především otevřená 7. a 6. čakra, díky které může nejen vykládat osud, ale také otevírat lidem širší intuici čili aktivovat třetí oko.

www.dobrakartarka.cz

Studnička Milan

ČR

Reprezentoval jsem ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, mám řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), jsem mistr Evropy, mám medaili i z mistrovství světa. Vystudoval jsem trenérství na FTVS UK (2002), později psychologii na FF UPOL (2012). Jsem absolventem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku, rovněž jsem absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2005 se zabývám koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuji rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi. Zároveň pořádám kurzy pro rodiče, učitele i trenéry ČOV, jak přistupovat k malým dětem, aby se jim zachoval zdravý vývoj.

www.dovychovat.cz

Šípková Olga

ČR

Olga Šípková, z minulosti známá jako mistryně světa ve sportovním aerobiku, se v současné době lidem jako koučka a lektorka projektu Dovychovat. Zároveň přednáší o práci s duševními problémy, kterými si ve svém životě sama prošla. Obrací se na ni lidé, kteří potřebují ve svém životě vykročit a třeba udělat i změnu. Samozřejmě stále cvičí a věnuje se dynamickým i klidným stylům cvičení, organizuje lidi s podobným smýšlením a příležitostně velmi ráda moderuje.

www.dovychovat.cz

Široká Pavla, Mgr.

ČR

Vlastní výživovou poradnu provozovala 8 let, v posledních letech již pořádá kurzy pro laiky a odborníky. Specializuje se na preventivní medicínu, své odborné přednášky prokládá tipy, které dokáže realizovat každý, bez ohledu na typ stravování. Jedná se o jednu z předních odbornic na zdravou výživu v ČR, vede 5týdenní kurz pro odborníky: Výživové poradenství se specializací na rostlinnou stravu

www.facebook.com/Mgr.PavlaSiroka

Švarcová Martina

ČR

Původním zaměřením bohemistka a germanistka, překladatelka a lektorka jazyků. Píše scénáře pro amatérské divadlo i poezii všedního dne, maluje a improvizuje. Ve svých kurzech osobního rozvoje proto ráda využívá improvizační prvky a arteterapeutické techniky. Osobní prožitek a vlastní zkušenost považuje za nejlepší způsob učení. Věří, že k probuzení potenciálu člověka je potřeba důvěra, plná pozornost a dostatek prostoru.

www.ekskurzy.cz

Táborský Adam

ČR

Adam je psycholog a zakladatel Terapie mezi stromy. Dlouhodobě se zabývá vlivem přírody na duševní zdraví. Ve své praxi používá les jako nápomocný prvek. Působí také jako terapeut v Meetině a psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice.

www.terapiemezistromy.cz

The Same Self

ČR

Jsme 4 ženy - Ivana, Fanny, Míša, Katy. A Viktor. Všechny nás spojuje společná vize - skrze umění chceme podpořit ženy v přijímání sebe samých, se vším všudy. A inspirovat muže v přijímání žen, se vším všudy :) Před pandemií jsme odehráli 4 představení. A byli jsme šťastní, že podle ohlasů naše vize opravdu míří z pódia přímo do srdcí diváků♡. A teď jsme šťastní, že můžeme pokračovat i online.

www.sameself.art

Vašková Petra, Ing.

ČR

Zájem o lidské zdraví ji přivedl k vysokoškolskému studiu technologie potravin se zaměřením na výživu. Člověka a jeho zdravotní stav vnímá holisticky. Na téma zdravého stravování přednáší a vede workshopy. V současnosti se stará v obchodě Vitalvibe o odbornou stránku informací o produktech a poradenství zákazníkům. Mimo to se věnuje také odbornému výživovému poradenství a lektorství jógy.

www.vitalvibe.cz

Vencl Zdeněk

ČR

Absolvent a organizátor výcviku Dancing Heart Path vedeného Guyem Barringtonem.
Miluje tanec ve všech jeho podobách. Zdeňkův tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S pocitem, co všechno pro něj znamená tanec, tvoří své běžné kroky i velké projekty a festivaly.

www.dancingheart.cz

Vinklárková Marcela, Ing.

ČR

Iniciuje inspirativní setkání v oblasti zdraví a osobního rozvoje. Prošla mnoha kurzy a semináři a zavedlo ji to až k organizaci akcí a facilitaci rozhovorů se zajímavými osobnostmi.

www.vitalvibe.cz

Wolf Fred Allan

USA

Vzděláním fyzik s doktorátem z teoretické fyziky a působil jako profesor na mnoha univerzitách po celém světě. V akademickém světě i mezi laiky je znám pod přezdívkou Doktor Quantum, která vyjadřuje směr jeho vědecké činnosti. Kromě profesorské činnosti je Fred Wolf velice úspěšný jako spisovatel a přednášející. Je čestným členem Martin Luther King, Jr. Collegium of Scholars a vedl kurzy na Philosophical Research Society a Holmes Institute. Tématem jeho 12 knih je vztah mezi vědomím a fyzikou, možnost ovlivnění fyzického světa silou myšlenky. Za knihu Kvantový skok (Taking the Quantum Leap) obdržel v roce 1982 prestižní americkou Národní cenu za literaturu (National Book Award). Na základě myšlenek Fred A.Wolfa bylo natočeno několik velice úspěšných filmů mezi nejznámější patří kultovní film What the Bleep Do We Know.

www.prazskebrany.cz

Wolf Fred Allan

USA

Vzděláním fyzik s doktorátem z teoretické fyziky a působil jako profesor na mnoha univerzitách po celém světě. V akademickém světě i mezi laiky je znám pod přezdívkou Doktor Quantum, která vyjadřuje směr jeho vědecké činnosti. Kromě profesorské činnosti je Fred Wolf velice úspěšný jako spisovatel a přednášející. Je čestným členem Martin Luther King, Jr. Collegium of Scholars a vedl kurzy na Philosophical Research Society a Holmes Institute. Tématem jeho 12 knih je vztah mezi vědomím a fyzikou, možnost ovlivnění fyzického světa silou myšlenky. Za knihu Kvantový skok (Taking the Quantum Leap) obdržel v roce 1982 prestižní americkou Národní cenu za literaturu (National Book Award). Na základě myšlenek Fred A.Wolfa bylo natočeno několik velice úspěšných filmů mezi nejznámější patří kultovní film What the Bleep Do We Know.

www.prazskebrany.cz

Zonyga Tomáš

ČR

Tomáš Zonyga je mistr ČR v parkouru, trenér a lektor, autor dvou knih o parkouru a spoluzalkladatel IN MOTION ACADEMY, který si v roce 2013 při pádu na hlavu zlomil první krční obratel i přes to v posledních letech pravidelně obsazuje vrchní příčky na parkourových soutěžích. Parkour vnímá jako prostředek sebepoznání a jeho prostřednictvím se snaží v dětech vzbudit sebedůvěru, chuť se zlepšovat, překonávat se a být sám sebou.

www.imacademy.cz/